Connect with us

Polska

Ustawa antyprzemocowa skutecznie chroni ofiary

Fot. Freepik.com

Przepisy ustawy antyprzemocowej zostały już zastosowane niemal 3,5 tys. razy. Policja informuje o kolejnym przypadku ich użycia. Tym razem wobec 48-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego trafił do aresztu – czytamy na portalu PoznajFakty.pl.

Serwis cytuje policyjny komunikat w tej sprawie. „W minionym tygodniu funkcjonariusze interweniowali wobec 48-letniego mężczyzny, który pomimo aktywnego zakazu zbliżania się do żony, nie stosował się do ciążącego na nim obowiązku, na dodatek w stosunku do kobiety kierował groźby karalne. Jak wynika z ustaleń śledczych, mieszkaniec powiatu pułtuskiego od kilkunastu miesięcy stosował również przemoc fizyczną i psychiczną wobec najbliższej osoby” – czytamy na stronie policja.pl.

Jak wyjaśnia PoznajFakty.pl, sprawca przemocy trafił za kratki. Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ab

Źródło: PoznajFakty.pl

Continue Reading