Connect with us

Polska

Nowa metoda oszustów. Na „zwrot podatku”

Fot. Freepik.com/shurkin-son

Kolejne ostrzeżenie przed oszustami. Jak podaje portal PoznajFakty.pl, ich nowa sztuczka to metoda „na zwrot podatku”. O sprawie poinformowała m.in. Krajowa Administracja Skarbowa.

PoznajFakty.pl pisze, że na stronie KAS opublikowano ostrzeżenie przed e-mailami, które są próbą podszywania się pod Ministerstwo Finansów. To przestępcza kampania phishingowa. Wiadomości o tytule „Zwrot podatku” zawierają bardzo niebezpieczne linki.

Oto przykładowa wiadomość (pisownia oryginalna):

Dokonaliśmy korekty Państwa podatki, ponieważ wcześniej nastąpił błąd systemu. Dane kontaktowe uzyskaliśmy od pracodawcy na podstawie Ustawy w celu szybszego kontaktu. Jesteśmy Państwu winni 158,22 PLN z powodu nadpłaty. Proszę kliknąć bezpieczne łącze: Zwrot nadpłaty, aby odebrać pieniądze. W przypadku braku odpowiedzi w ciągu 14 dni zwrot nie będzie mógł zostać odebrany.

Portal PoznajFakty.pl cytuje służby skarbowe, które apelują, by nie otwierać tej strony. Grozi to bowiem przejęciem przez przestępców naszych danych, także tych umożliwiających dostęp do naszych finansów.

Ab

Continue Reading