centrummedialne.pl

Strona poświęcona biznesowi i pracy

Praca

Rozmowy o pracę po angielsku – co trzeba wiedzieć?

Rozmowy o pracę po angielsku – co trzeba wiedzieć?

Rozmowa o pracę to duże przeżycie, które jest wyjątkowo stresujące. Spotkanie, na którym sprawdzane są umiejętności językowe kandydata, jest jeszcze bardziej wymagające. Chcąc dobrze się zaprezentować trzeba koniecznie się przygotować . O czym trzeba pamiętać udając się na rozmowę o pracę po angielsku?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie pytania mogą pojawić się na rozmowie o pracę?
  • Jak uniknąć błędów w czasie rozmowy rekrutacyjnej?
  • Rozmowy o pracę po angielsku – jak dobrze wypaść?

Rozmowa o pracę w języku angielskim

Rozmowa o pracę to ważne wydarzeni, ponieważ jej rezultat ma wpływ na dalszą karierę. Warto o tym pamiętać i dobrze się przygotować. Pomoże to czuć się pewnie i śmiało walczyć o nowe stanowisko, które będzie spełnieniem marzeń. Rozmowy o prace po angielsku są dla tych osób, które chcą kontynuować swoją karierę w korporacji lub wyjeżdżają za granicę. Chcąc dobrze na nich wypaść koniecznie trzeba przypomnieć sobie, jakie informacje umieściliśmy w CV. Pytania rekrutera raczej nie powinny być dużym zaskoczeniem dla kandydata.

Osoby, które będą miały rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim musiały napisać CV również po angielsku, gdzie podkreśliły zaawansowany poziom znajomości języka. Rozmowy o pracę po angielsku dla osób o poziomie zaawansowanym nie będą dużą trudnością. Opowiedzieć o swoim doświadczeniu zawodowym, pasjach czy umiejętnościach osoba o zaawansowanym poziomie powinna bez problemu.

Jakie pytania mogą pojawić się na rozmowie o pracę?

Rozmowy o pracę po angielsku będą przebiegały podobnie jak w języku polskim. Warto przygotować sobie odpowiedzi na standardowe pytania, które pojawiają się na rozmowach kwalifikacyjnych. Przyszły pracodawca może poprosić o określenie swoich słabych i mocnych stron. W trakcie rozmowy również może paść pytanie o to, jak pracownik widzi swoją karierę za 5 lat, co motywuje go do pracy, czy jak powinna wyglądać idealna firma, w której chciałby pracować. Kolejna grupa pytań dotyczy zachowania w trudnych sytuacjach. Dzięki temu przyszły pracodawca chce wiedzieć czy jesteś osobą, która dobrze radzi sobie w wymagających, stresujących sytuacjach.

Jak uniknąć błędów w czasie rozmowy rekrutacyjnej?

Rozmowy o pracę po angielsku nie są łatwym zadaniem dla kandydata. Przygotowując się do nich można uniknąć błędów.  Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez kandydatów jest używanie języka polskiego. Czasami każdemu zdarza się zapomnieć zwrotu, który jest w danej chwili potrzebny. W takiej sytuacji nie powinno się wtrącać polskich zwrotów. Dużo korzystniej wypadnie kandydat, który opisze po angielsku słowo, o które chodzi. Warto również postarać się, by znaleźć synonim lub szerzej opisać brakujący zwrot. Jest to idealny sposób na wybrniecie z kłopotu.

Przygotowując się do rozmowy o pracę po angielsku koniecznie trzeba poznać odpowiednie zwroty i słówka związane z branżą. Dzięki temu pracodawca będzie wiedział, że umiejętności kandydata są odpowiednie i jednocześnie przygotował się on do czekającego go spotkania. Warto również pamiętać, że na każdym spotkaniu o pracę należy odpowiednio wyglądać. Schludny strój jest jednym z najważniejszych czynników. Świetna znajomość języka angielskiego nie pomoże również osobie, która spóźni się na spotkanie.

Udostępnij